A 7 legjobb ingyenesen használható e-mail szolgáltatás

Legyen szó hálózatépítésről, az ügyfelekkel, kollégákkal történő kapcsolattartásról, emlékeztetők rögzítéséről, az e-mail használata egy vállalkozás mindennapjainak a szerves részét képezi. 

A jó hír, hogy megvannak azok a platformok, amik mindezeket a szolgáltatásokat ötvözik. Ráadásul ingyen. Következzen az induló vállalkozások számára elengedhetetlen lista arról, hogy milyen ingyenes mail küldési alternatívák vannak.  Kíváncsi vagy, hogy milyen e mail cím fajták vannak? Akkor tarts velünk és találj rá a neked legmegfelelőbb email szolgáltatók ajánlataira!

E-mail cím fajták:

1. Gmail

Kevés olyan internettel rendelkező ember él a világon, aki így vagy úgy ne futott volna még bele a Google termékeibe. Minden statisztikából az derül ki, hogy a Google.com ingyenes levelezője a legnépszerűbb.

Az alkalmazást folyamatosan fejlesztik, emiatt a levelező oldalak között kiemelkedő eredményességre tett szert. Amennyiben vállalkozásod rendelkezik weboldallal, úgy a Gmail szolgáltatása lehetővé teszi, hogy céges leveleidet a keresőóriás szerverein keresztül futtasd. 


Ez azt jelenti, hogy küldhetsz céges levelet a Gmail fiókod használatával. Előnye, hogy az üzeneteidet automatikusan is szűrheted: küldőre, címzettre, kulcsszavakra, illetve a legjobb e maileket archiválhatod, továbbíthatod, csillagozhatod. 

Mit csinálj, ha elfelejtetted a Gmail e-mail címed? (Gmail e-mail címek listája)

Így szerezheted vissza az elfelejtett Gmail e-mail címed:

  1. Keresd meg a Gmail bejelentkező oldalt a böngésződben.
  2. Kattints a "Elfelejtetted az e-mail címed?" gombra, amely az "E-mail vagy telefonszám" mező alatt található.
  3. Add meg a Google-fiókhoz kapcsolódó telefonszámod vagy a helyreállítási e-mail címed. Ha megadtad a telefonszámodat, akkor kapsz egy biztonsági kódot SMS-ben. Ha az e-mail címedet adtad meg, akkor egy helyreállítási linket küldenek neked.
  4. Add meg a kapott biztonsági kódot vagy kattints a kapott helyreállítási linkre.
  5. Kövesd az utasításokat az e-mail cím visszaszerzése érdekében.

Ha a fenti lépések nem működnek, akkor érdemes felvenni a kapcsolatot a Google ügyfélszolgálatával, akik segítséget nyújthatnak neked az e-mail címed visszaszerzése érdekében.

Google link: https://support.google.com/accounts/answer/40560?hl=hu

Gmail e-mail cím létrehozásának lépései - ezzel készítesz magadnak egy saját e-mail címet ingyen

  1. Nyisd meg a Google fiók létrehozó oldalát a böngésződben.
  2. Add meg az kerszt és vezetéknevedet a megfelelő mezőkben.
  3. Válassz ki egy felhasználónevet a Gmail e-mail címedhez. Ez lehet az vezetékneved és keresztneved kombinációja, vagy bármi, amit szeretnél, feltéve, hogy még nem használták.
  4. Adj meg egy jelszót a fiókhoz. A jelszónak legalább nyolc karakter hosszúnak kell lennie, és tartalmaznia kell kis- és nagybetűket, számokat és speciális karaktereket.
  5. Adjon meg egy telefonszámot és egy helyreállítási e-mail címet, amelyekkel visszaállíthatod a fiókodhoz való hozzáférést, ha elfelejted a jelszavadat vagy a felhasználónevedet.
  6. Add meg a születési dátumodat.
  7. Ellenőrizd az adatvédelmi és felhasználási feltételeket, majd kattints a "Fiók létrehozása" gombra.
  8. Ha kéri, erősítsd meg a fiókodat a telefonszámodon vagy a helyreállítási e-mail címeden keresztül.
  9. Ha a fiókodat sikeresen létrehoztad, akkor beléphetsz az e-mail fiókodba és elkezdheted használni.

Céges Gmail fiók létrehozása

Ezekkel a lépésekkel hozhatsz létre céges Gmail fiókot:

  1. Nyisd meg a Google Workspace webhelyét a böngésződben.
  2. Kattints a "Megkezdés" gombra.
  3. Add meg az elsődleges e-mail címedet és a cég nevét.
  4. Válassz egy domain nevet a cég számára.
  5. Válassz egy felhasználói nevet, amelyet a dolgozók használhatnak a belépéshez.
  6. Add meg a biztonsági információkat, például a jelszót és a helyreállítási opciókat.
  7. Válassz egy fizetési tervet, majd adj meg egy fizetési módot.
  8. Ellenőrizd a megadott adatokat, majd kattints a "Vásárlás és aktiválás" gombra.
  9. Kövesd az utasításokat a fiók beállításaihoz, például az e-mail címek hozzáadásához, a felhasználók hozzáadásához stb.

Ezek a lépések változhatnak a Google Workspace szolgáltatások frissítésével, így érdemes ellenőrizni a Google Workspace webhelyét a legfrissebb lépések és lehetőségek érdekében. Ha profi segítségre lenne szükséged, akkor írj nekünk üzenetet az info@madweb.hu-ra.

Gmail ingyenes tárhely elérés

  1. Nyisd meg a Google Drive weboldalát a böngésződben.
  2. Ha még nem vagy bejelentkezve a Gmail fiókodba, jelentkezz be a Google fiókodba.
  3. Ha sikeresen bejelentkeztél, akkor látnod kell a Google Drive főoldalát.
  4. A bal oldali navigációs sávon válaszd ki a "Tárhely" opciót.
  5. Itt látni fogod a felhasznált és szabad tárhelyedet.
  6. Ha rákattintasz a "Tárhely vásárlása" gombra, megjelennek a tárhelyvásárlási lehetőségek.
  7. Ha meg szeretnéd vásárolni az extra tárhelyet, kövesd az utasításokat a fizetéshez.
  8. Ha nem szeretnél tárhelyet vásárolni, akkor kattints a "Vissza" gombra, hogy visszatérj a Google Drive főoldalára.

2. AOL

Az America Online, röviden csak AOL egy céges hálózati szolgáltató és internetszolgáltató. Az AOL webmail szolgáltatása azért kerül a lista előkelő második helyére, mert korlátlan tárhelyet kínál az ingyenes regisztrációval.

Ez tökéletes választás lehet azoknak, akik munkájuk során nagy terjedelmű e-mail mellékleteket kezelnek. Az AOL mail regisztráció teljesen ingyenes, az egyik legjobban testreszabható levelező szolgáltatásnak tartják. Akinek van saját domainje, az könnyen beállíthatja azt is az AOL levelezésében.

AOL mail regisztráció itt!

3. Outlook

A Microsoft Outlook a levelező oldalak közt a harmadik. Bárki számára jó választást jelenthet, mert a Gmailhez hasonlóan támogatja a POP/IMAP megoldásokat. Egyszerűen használható azoknak is, akik úgy érzik, hogy nem értenek az email szolgáltatók által nyújtott lehetőségekhez.

Több email fiók összekapcsolható és rengeteg más szolgáltatáshoz is hozzáférhetsz általa. A Gmail szolgáltatásaihoz hasonlóan a naptár és üzenetszűrő funkció az Outlookban is megtalálható.

Ám ami igazán kiemeli a többi ingyenes webmail szolgáltató közül, az az integrálhatósága. Az Outlook könnyedén összekapcsolható a Skype, Facebook, illetve PayPal fiókoddal. Ez az ingyenes email szolgáltatás is kiváló lehet a céljaid elérésében.

4. Zoho

Induló vállalkozások, kisvállalkozások számára a Zoho kitűnő választás, ugyanis a szolgáltatás 25 céges e-mail cím kezelését engedélyezi egy helyről. Az első, ami szemet fog szúrni, az a Zoho hihetetlen kezessége: az egész szolgáltatás elképesztően felhasználóbarát.

A Zoho Workplace olyan üzleti központú e-mail szolgáltatás, amely még online irodai csomagot, dokumentumkezelést és számos együttműködési eszközt és extrát tartalmaz.

5. Mail.com

Szintén az induló vállalkozások támogatását szolgálhatja, hogy a Mail.com lehetőséget ad 200 különböző domain név használatára. Így regisztrációt követően választhatsz @engineer.com vagy @musican.org kiterjesztésű e-mail címet is.

A Mail.com email szolgáltatás előnye, hogy alkalmas spam szűrésére és a rosszindulatú támadások elleni védelemre. Lehetővé teszi azt is, hogy akár 50 MB méretű nagy fájlokat is küldj.

6. Yahoo!

Elképesztő, 1 terabájtos ingyenes tárhelyével került fel a listára a Yahoo! Mindamellett a webmail szolgáltató verhetetlen az archív levelek keresésében. Fénykép, videó vagy csatolt dokumentum, semmi nem bújik el előled többé.

Yahoo Mail bejelentkezéshez magyarul:

  1. Nyisd meg a Yahoo kezdőoldalát a böngésződben.
  2. Kattints a "Bejelentkezés" gombra a jobb felső sarokban.
  3. Add meg az e-mail címedet a "Yahoo Mail címed" mezőben.
  4. Kattints a "Tovább" gombra.
  5. Add meg a jelszavadat a "Jelszó" mezőben.
  6. Ha szeretnéd, pipáld be a "Bejelentkezve maradok" opciót, hogy ne kelljen újra bejelentkezned a következő látogatásodkor.
  7. Kattints a "Bejelentkezés" gombra.
  8. Ha az e-mail címed vagy a jelszavad nem megfelelő, akkor próbáld meg újra megadni őket. Ha elfelejtetted a jelszavadat, akkor kattints a "Jelszó elfelejtése" gombra, és kövesd az utasításokat a jelszó visszaállításához.
  9. Ha sikeresen bejelentkeztél, akkor hozzáférhetsz a Yahoo Mail fiókodhoz, és elkezdheted olvasni és írni az e-maileket.

7. Proton mail

A Proton ingyenes webmail használata azoknak lehet érdekes, akik szenzitív adatokat szeretnének biztonságosan küldeni a világhálón. A Proton mail garantáltan bombabiztosan titkosítja a leveleidet, amik egy hónap tárolás után törlődnek a szerverről.

Magyar e-mail szolgáltatók:

  • Citromail
  • Euromail
  • Freemail - Freemail e-mail cím létrehozásának lépéseit:

    Látogass el a Freemail weboldalára a böngésződben. Kattints a "Regisztráció" gombra a főoldalon, hogy elkezdhesd az új fiókod létrehozását. Add meg a személyes adataidat, mint például a teljes neved, címed, telefonszámod és születési dátumod. Hozz létre egy felhasználónevet. Ez lesz az új Freemail e-mail címed első része. Például, ha a felhasználóneved "pelda123", akkor az új Freemail e-mail címed "pelda123@freemail.hu" lesz.

    Hozz létre egy jelszót. A jelszavad legalább 8 karakter hosszúnak kell lennie, és tartalmaznia kell legalább egy számot és egy nagybetűt. Ellenőrizd a regisztrációs űrlapot, és győződj meg róla, hogy minden adatot helyesen adtál meg. Kattints a "Regisztráció" gombra, és kövesd az utasításokat az aktiváló e-mail elküldéséhez. Nyisd meg az aktiváló e-mailt, és kattints az aktiváló linkre. A fiók aktiválása után sikeresen beléphetsz a Freemail fiókodba.
  • Indamail
  • Mailbox
  • Onbox
  • TVN-Freemail

+ 1 céges e-mail és levelezés

Fizetős céges levelezést használni számos előnnyel jár az ingyenes e-mail szolgáltatásokhoz képest. Néhány előny:

  1. Professzionálisabb megjelenés: Fizetős levelezés esetén a cég saját domain nevén, például info@cegednev.hu e-mail címen küldhet és fogadhat leveleket, ami professzionálisabb megjelenést biztosít, és megerősíti a céges identitást az ügyfelek és partnerek szemében.
  2. Nagyobb tárhely: A fizetős levelezési csomagokban általában nagyobb tárhely áll rendelkezésre a levelek, dokumentumok és egyéb fájlok tárolásához. Ez különösen fontos lehet olyan cégek esetében, amelyek nagy mennyiségű levelet küldenek vagy fontos dokumentumokat osztanak meg.
  3. Nagyobb biztonság: A fizetős e-mail szolgáltatások általában magasabb szintű biztonságot nyújtanak, mint az ingyenes szolgáltatások. A fizetős levelezési szolgáltatásokban gyakran alkalmazzák a kétlépcsős azonosítást, az SSL titkosítást és más biztonsági intézkedéseket, hogy megvédjék a cég és az ügyfelek adatait.
  4. Több funkció: A fizetős levelezési szolgáltatások több funkciót kínálnak, mint az ingyenes szolgáltatások. Ilyen funkciók lehetnek például a naptárak, feladatkezelők, csoportosított levelezési lehetőségek, valamint a csapatok által közösen használható fájlmegosztási lehetőségek.
  5. Jobb ügyfélszolgálat: A fizetős levelezési szolgáltatásokban általában jobb ügyfélszolgálat áll rendelkezésre, amely a vállalati igényekhez igazodik. A fizetős szolgáltatásokban általában magasabb minőségű támogatást biztosítanak, és gyorsabb választ adnak a problémákra, mint az ingyenes szolgáltatásokban.

Ezek az előnyök azt mutatják, hogy a fizetős levelezési szolgáltatások használata sokkal előnyösebb lehet a cégek számára, mint az ingyenes e-mail szolgáltatások használata.

Ha neked fontos a hatékony, biztonságos és professzionális levelezése, akkor vedd fel velünk a kapcsolatot az info@madweb.hu e-mail címen.

Szerző: Herczegh János
Szia,
Ha eddig még nem találkoztunk volna, a nevem: Herczegh János. A madweb.hu a webes manufaktúránk weboldala, amit azért hoztunk létre, hogy segítsük a vállalkozókat abban, hogy sikeresen meg tudjanak újulni az interneten.

További infó erre!
Máshol nem hallott tanácsok, tippek és trükkök az eredményes weboldalkészítésről
Ha gondolkozol a webes jelenléted újratervezésén vagy hamarosan szeretnél új weboldalt készíttetni, akkor csatlakozz hozzánk és tanuld meg, hogyan lehet sikeres a projekted.
Jelentkezem a listára!

Foglalj konzultációs időpontot

Ha érdekel, hogy a Te esetedben, miként zajlana a Mad Web programjában a közös munka, akkor először töltsd ki az űrlapunkat és jelentkezz 30 perces díjmentes konzultációnkra. 
 Jól hangzik!
2021-ben két Marketing Gyémánt Díjat is nyertünk. A munkáinkat az alábbi szempontok szerint értékelték: terv kijelölése, implementálása a gyakorlatba, szakszerűség és eredményesség. Mindkét pályázatunk sikeres elbírálásban részesült.
Szabadulj meg a rosszul teljesítő webes jelenlétedtől egyszer s mindenkorra. Ha készen állsz, akkor találkozzunk a konzultációt kérő oldalon!
Beszéljünk!
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram